"Książki kochają każdego, kto je otwiera,

dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń,

niczego w zamian nie żądając..."

Cornelia Funke

Dnia 6 maja odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas I. Nauczyciel bibliotekarz pani Joanna Żołyńska - Janczyk oraz członkowie koła teatralnego, prowadzonego przez pana Łukasza Milewskiego, przygotowali przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”. Podczas oglądania dzieci były bardzo zainteresowane i z dużą uwagą słuchały i oglądały, co się dzieje na scenie.  Barwne postacie występujące w przedstawieniu - Król, Królowa, Królewna, Czarownica - wywołały dużo emocji. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika, w czasie którego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek i słodkie upominki.