Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. Do kiedy wybór szkoły średniej?

Termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych rusza już 17 maja.

Kiedy złożyć dokumenty do wybranej szkoły średniej? Kiedy uczniowie otrzymają wyniki egzaminów ósmoklasisty? W tym roku nabór do liceów, techników i szkół branżowych potrwa niemal przez całe wakacje. Ministerstwo edukacji i nauki podało terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny 2021/2022. Nabór rusza 17 maja .

Uczniowie egzaminy rozpoczną 25 maja (wtorek) od sprawdzianu z języka polskiego, 26 maja (środa) przystąpią do egzaminu z matematyki, a 27 maja (czwartek) czeka ich sprawdzian z języka obcego nowożytnego. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 16 czerwca do 18 czerwca 2021 r.

Do egzaminu ósmoklasisty ma obowiązek przystąpić każdy uczeń, aby ukończyć szkołę. Nie jest jednak określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego nie można go nie zdać.

Wynik jest jednak ważny w kontekście rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Jeszcze zanim uczniowie przystąpią do egzaminów, rozpocznie się rekrutacja do szkół średnich na przyszły rok szkolny 2021/2022.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r. (z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziałów wymagających od kandydatów podejścia do egzaminów, szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe - tu wnioski składane są od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.).

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 2 lipca 2021 r. Do 8 lipca wyniki, zaświadczenia i informacje mają być przekazane szkołom. Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji to zaś 9 lipca 2021 r.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022:

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.