Archipelag Skarbów

W dniach 16 - 17.04.2018r.  odbyły sie dwudniowe  warsztaty profilaktyczne z programu "ARCHIPELAG SKARBÓW"  łączące ze sobą formę wykładów, prezentacji multimedialnej, ćwiczeń i różnych form aktywności młodzieży biorącej w niej udział w wykonywaniu towarzyszących programowi zadań. W zajęciach  udział wzieli uczniowie wszystkich klas II gimnazjum.

Program składał się z kilku "wysp", a każda z nich miała za zadanie zachęcić uczniów do dyskusji i refleksji na zaproponowany temat. Tematy poruszały kwestie istotne dla nastolatków: komunikazję w rodzinie, budowanie zdrowych relacji międzyludzkich oraz konsekwencje wynikające z różnego typu uzależnień. Uczniowie mieli szansę wziąć udział w ciekawych  ćwiczeniach, które w zabawny sposób ukazywały codzienne trudności i dylematy, jakie na swojej drodze spotykają młodzi ludzie.

Cała impreza przebiegała pod hasłem: "Co ćwiczysz - to wyćwiczysz", które wszystkim przypominało, że niezależnie od wyników, zawsze należy pracować nad swoimi wadami.

To wyjątkowe spotkanie uświadomiło gimnazjalistom, jak ważne są wartości duchowe. Miejmy nadzieję, że uczniowie skorzystają ze wskazówek i będą się nimi kierować w swoim życiu.

Magdalena Rybacka