Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji obchodów „Święta bibliotek” w tym roku zorganizowano dla pierwszego poziomu edukacyjnego spotkanie czytelnicze oraz konkurs plastyczny. Hasłem przewodnim imprezy były „Urodziny Kubusia Puchatka”, ponieważ 92 lata temu, dokładnie 14.10.1926 roku pojawiło się pierwsze wydanie książeczki pt. Kubuś Puchatek, której autorem był brytyjski pisarz Alexander Alan Milne.

Świętowanie urodzin Kubusia Puchatka w naszej bibliotece odbyło się 11.10.2018 roku. W tym dniu, do odświętnie udekorowanej biblioteki przybyli uczniowie klas 1-3. Na poszczególnych lekcjach przybliżyłam uczniom postać Alexandra Alana Milne i bohaterów jego książki. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali fragmentów Kubusia Puchatka czytanych wspólnie podczas spotkania. Dzieci młodsze obejrzały film o Kubusiu Puchatku. Imprezie czytelniczej towarzyszyła miła atmosfera i słodki poczęstunek. Uczniowie zachęceni zabawnymi fragmentami czytanej książki wypożyczali bajeczki o Kubusiu Puchatku.

W ramach konkursu uczniowie klas 1 – 3 wykonali kartki urodzinowe dla Kubusia. Do biblioteki szkolnej spłynęło prawie 60 różnorodnych prac. Najważniejszym kryterium oceny kartek była całkowita samodzielność wykonanej pracy lub niewielka pomoc rodzica, estetyka oraz inne walory plastyczne. Po bardzo wnikliwej analizie prac konkursowych wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajął Franko Pich z klasy 2b; II miejsce ex aeqo przyznano uczniom klas trzecich - Marcelinie Piotrowskiej z kl. 3b oraz Bartkowi Koziarowi z kl. 3a. Równorzędne III miejsca zajęli: Karolina Grabowska z kl. 2b oraz Natan Kotowski z kl. 2d. W konkursie wyróżniono prace następujących uczniów: Zuzanna Kończyło kl. 1b, Laura Kucharska kl. 1c, Janek Tuzinkiewicz kl. 1c, Michalina Weber kl. 2b, Aleksandra Lech  kl. 2d .

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi i cukierkami. Jury konkursowe nie oceniło prac wykonanych przez rodziców. Zostały one wykorzystane do dekoracji i wyeksponowane w bibliotece w ramach obchodów urodzin Kubusia Puchatka.

Bardzo dziękuję za wkład i pomoc w uświetnienie imprezy czytelniczej !

GRATULUJĘ LAUREATOM !!!

Joanna Żołyńska-Janczyk