Wisienka na torcie

UCZENNICE PSP NR 6 W BRZEGU ZWYCIĘŻAJĄ W PLEBISCYCIE NA UCZNIA SPORTOWCA 2019 ROKU

24 stycznia 2020 r. w Grodkowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca „Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów Sportowców Województwa Opolskiego za Rok Szkolny 2018/2019”. Pierwsze dwa miejsca w kategorii Igrzysk Młodzieży zajęły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusz Kościuszki w Brzegu : Aleksandra Ożóg - zwyciężczyni w swej kategorii wiekowej i Alicja Czarnecka, która zajęła drugie miejsce. Obie laureatki są wychowankami nauczyciela wychowania fizycznego p. Dariusza Żaka.

W uroczystość wzięli udział między innymi: Wicemarszałek Województwa                         p. Zbigniew Kubalańca - Opolski Kurator Oświaty p. Michał Siek -  Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie” - p. Joanna Dzido, Burmistrz Grodkowa - p. Marek Antoniewicz oraz polscy olimpijczycy, a wśród nich złota medalistka igrzysk w Atlancie                   i Sydney p. Renata Mauer – Różańska. Niepowtarzalna uroczystość jak co roku miała wspaniałą oprawę artystyczną przygotowaną przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie, a motywem przewodnim były zbliżające się Igrzyska Olimpijskie                     w Tokio. Kapituła plebiscytu wybrała 10 najlepszych uczniów sportowców województwa opolskiego w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży i  Licealiada. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie.

Dariusz Ilów