PUBLICZNA SZKOŁA NR 6 W BRZEGU WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

29 listopada 2019 roku w Namysłowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny  2018/2019.  Gospodarzem tegorocznej gali była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Opolski Kurator Oświaty p. Michał Siek, starosta Namysłowski p. Konrad Gęsiarz, burmistrz Namysłowa p. Bartłomiej Stawiarski, Skarbnik Szkolnego Związku Sportowego p. Zbigniew Stachowski, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, które zostały sklasyfikowane w kategoriach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady na miejscach od 1 do 6.

Wśród najlepszych sportowców naszego województwa nie mogło zabraknąć przedstawicieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im Tadeusz Kościuszki w Brzegu, którzy już od kilku lat systematyczne klasyfikowani są w ścisłej czołówce. Na tegorocznej uroczystości naszą placówkę reprezentowali dyrektor szkoły p. Anna Krokosz, wicedyrektor p. Dariusz Ilów, nauczyciel wych. fizycznego p. Dariusz Żak i uczennica Julia Mikuła, którzy z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty, przedstawicieli zarządu Szkolnego Związku Sportowego i lokalnych władz samorządowych odebrali w imieniu całej społeczności szkolnej dwa ogromne puchary :zazajęcie  III miejsca w kategorii Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych (na 284 sklasyfikowane szkoły) i za uzyskanie II miejsca w Kategorii Młodzieży Szkół Podstawowych (na 274 sklasyfikowane szkoły).

W uroczystej gali wzięli również udział przedstawiciele szkół średnich naszego miasta Brzegu, a mianowicie nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu - nauczyciel wych. fizycznego p. Beata Czyż i uczennice Julia Szklarz, Kamila Stachera, Nicola Stachera (absolwentki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu), które odebrały wspaniały puchar za zajęcie II miejsca w kategorii Licealiady Szkół Średnich.

Ogromne podziękowania dla wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy po raz kolejny swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do tak ogromnego sukcesu brzeskich szkół.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA  OD MIEJSCA1 DO 6:

1. I.  Igrzyska Dzieci
    1. SP nr 4 Namysłów – 713 pkt.
    2. PSSP nr 5 Krapkowice – 675 pkt.
    3. 3.       PSP nr 6 Brzeg – 646 pkt.
    4. PSP nr Opole – 639 pkt.
    5. SP nr 1 Nysa – 590pkt.
    6. SP nr 10 Nysa – 571pkt.
  2. II.   Igrzyska Młodzieży
    1. PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle – 727 pkt.
    2. 2.       PSP nr 6 Brzeg – 636 pkt.
    3. PSP nr 12 Kędzierzyn – Koźle – 511 pkt.
    4. PSP nr 5 Opole -503pkt.
    5. PSP nr 1 Olesno –486 pkt.
    6. PSSP nr 5 Krapkowice – 470 pkt.
  3. III.   Licealiada
    1. ZSiPO Nysa – 882 pkt.
    2. 2.       I LO Brzeg- 605 pkt.
    3. ZSEiO Olesno – 594 pkt.
    4. ZS 1 Kędzierzyn – Koźle- 580 pkt.
    5. PLO II Opole -531pkt.
    6. ZSL – T Kluczbork – 514 pkt.

Szkolny Związek Sportowy w Brzegu

Dariusz Ilów