MAYDAY, MAYDAY!

Czy wypada w czasie spektaklu chichotać, pokładać się ze śmiechu, śmiać się do rozpuku i dawać upust swoim emocjom?! Tak, jeśli masz okazję obejrzeć jeden z najśmieszniejszych spektakli teatralnych świata – farsę Raya Cooneya „MAYDAY”.

W piątkowy wieczór uczniowie klasy VIII c mieli okazję przeżyć to na własnej skórze, gdy zasiedli na widowni Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Już po paru minutach przedstawienia wybuchały salwy śmiechu, i w miarę upływu czasu, takich spontanicznych przejawów radości było coraz więcej. Rzeczywiście, „Mayday” to rewelacyjna komedia grana już od ponad 25 lat przez wrocławski teatr. Świetny tekst, znakomity komizm sytuacji fabularnych, wyborowa obsada i oczywiście, reżyseria, to wszystko składa się na sukces tej sztuki.

Ponad dwie godziny spędzone w teatrze, minęły ósmoklasistom w mgnieniu oka. Rzęsistymi oklaskami nagrodzili obsadę przedstawienia, wśród której rozpoznali parę małżonków: Dominikę i Michała Chorosińskich, znanych m.in. z telewizyjnych seriali.

Mayday” rozśmieszył ich do łez i stał się impulsem do pytań o „Mayday 2”, czyli kontynuację obejrzanej historii. Jeśli będzie ku temu sposobność, to wybiorą się do teatru, by ją zobaczyć razem ze swoją wychowawczynią, panią Adrianą Puzyniak.

miles