MARZENIA SĄ W NAS, NIE TRZEBA NIC, TYLKO CHCIEĆ

Te słowa znanej piosenki stanowiły motto dla uroczystości pożegnania absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu, która odbyła się 22 czerwca w przepięknej scenerii zamku Piastów Śląskich. Swoja obecnością zaszczycili ją: Burmistrz Brzegu – pan Jerzy Wrębiak,  Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego – oddział Brzeg – pani Renata Stec, przewodnicząca  NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Pracowników Oświaty i Wychowania w Brzegu -   pani Alina  Baczyńska – Chęcińska, dyrektor szkoły – pani Anna Krokosz, wicedyrektor – pan Dariusz Ilów, wychowawcy klas ósmych: państwo Iwona Cyprych, Marcin Kozik, Marta Bartoszewska, Anna Mielnik, Honorata Rodobolska oraz rodzice uczniów. W swym przemówieniu skierowanym do uczestników uroczystości Burmistrz Brzegu – pan Jerzy Wrębiak podkreślił, że tegoroczni absolwenci są świadkami wyjątkowych wydarzeń historycznych, jakie dzieją się za naszą wschodnią granicą, i podziękował młodzieży za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy. Życzył uczniom, by czas spędzony w szkole był przez nich dobrze zapamiętany i aby każdy z nich miał szansę odkryć swój talent. Zaakcentował też fakt, że najważniejsze w życiu jest bycie przyzwoitym człowiekiem. Do tych słów przyłączyła się dyrektor szkoły – pani Anna Krokosz, dziękując uczniom za ich otwartość na potrzeby innych, działalność charytatywną oraz tworzenie wyjątkowej atmosfery, która wyróżnia naszą placówkę. Wyraziła także życzenie, by jak najwięcej  marzeń uczniów udało się spełnić, by osiągnęli oni to, co sami sobie postawią za cel i poczytają za sukces. Dyrektor szkoły oraz Burmistrz miasta nagrodzili najlepszych uczniów szkoły oraz sportowców, a także przekazali listy gratulacyjne na ręce ich rodziców.

Gromkimi brawami nagrodzono uczniów, którzy swoimi sukcesami naukowymi rozsławili nie tylko naszą szkołę, ale też miasto. Byli to: Dominik Świtoń z klasy 8d – laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, Mateusz Ziemba z klasy 8d – finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego oraz laureat II miejsca Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim,  Amelia Grabowska z klasy 8d, która w tym roku odniosła zwycięstwa we wszystkich konkursach recytatorskich, tj. Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria”, I Mityngu Poetyckim im. Janusza Wójcika,  Konkursie Recytatorskim „Dziecięce Interpretacje”,  Mikołaj Grabowiecki z klasy 8b – zdobywca III miejsca w  XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i Zofia Krupa z klasy 8c – laureatka III miejsca w I Mityngu Poetyckim im. Janusza Wójcika oraz zdobywczyni wyróżnienia specjalnego w Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej – „Fides et Patria’. Burmistrz Brzegu nagrodził statuetkami Primus dziewczęta – zdobywczynie 1. miejsca w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion. O puchar Tymbarku” oraz ich trenera – pana Roberta Nowakowskiego.

Zebrani mieli także okazję obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany przez panie Irenę Syrico, Dorotę Wyrzykowską oraz Honoratę Rodobolską. W role prowadzących wcielili się Zofia Krupa oraz Miłosz Kolczyk, recytacje wygłosiły Wiktoria Gajak, Agata Golonka, Milena Kenar oraz   Maja Skrzyniarz, a w występach solowych swoje talenty zaprezentowały Dalia Kuśnierz, Kaja Bednarczyk oraz Emilia Pikulska, którym towarzyszył chór szkolny. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie „Ale to już było...”, a potem pojawiły się już tylko uściski, łzy, uśmiechy, przytulenia i podziękowania.   Drodzy Absolwenci, niech spełnią się Wasze marzenia, pamiętajcie, nie trzeba nic, tylko chcieć.

Organizatorzy serdecznie dziękują paniom Iwonie Cyprych, Joannie Żołyńskiej – Janczyk, Wioletcie Perkowskiej oraz panom Dariuszowi Ilowowi i Pawłowi Mruklikowi  za pomoc w przygotowaniu uroczystości.