Aktywnie z rodziną

Festyn w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

4 czerwca nauczyciele naszej szkoły razem z Radą Rodziców zorganizowali festyn pod hasłem „Aktywnie z rodziną”. Jak zawsze czekało na nas mnóstwo atrakcji, gier, zabaw oraz rywalizacja sportowa. Głównym celem tego wydarzenia była integracja uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu z rodziną. Punktualnie o godz. 10 wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły pani Anna Krokosz, życząc niezapomnianych wrażeń i wyśmienitej zabawy. Tego dnia mieliśmy możliwość obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego z udziałem żołnierzy 1 Pułku Saperów z Brzegu, podziwiać profesjonalnego robota, wykrywacza metali. Zwiedziliśmy wnętrze wozu strażackiego, radiowozu, a ratownicy medyczni z Oławy zaprezentowali, jak prawidłowo należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto rywalizowaliśmy w sporcie, nawet w tych mało znanych dyscyplinach jak fitlight czy quickfeet. Zatańczyliśmy belgijkę, śpiewaliśmy w karaoke. Wzięliśmy również udział w turnieju układania kostki Rubika, a także w grze w warcaby i chińczyka. W stołówce zaprezentowana została sztuka pt. „Królewna się nudzi”, a także projekcja filmu „Szczekamy o pomoc”. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w wyścigach na hulajnogach, w biegu z przeszkodami, a starsi zaprezentowali happening pt. „Eco-namiot – jak zachowywać się na biwaku”. Najmłodsze dzieci z pełnym profesjonalizmem zabawiała grupa „Seledynek” – animatorzy – artyści, którzy w kreatywny sposób poprowadzili naszą imprezę. Były tańce, zabawa z chustą animacyjną oraz mnóstwo baniek mydlanych, które spowodowały kolorowy i pachnący zawrót głowy. Przez cały dzień panie ze świetlicy malowały buzie chętnym dzieciom. Powstały prawdziwe arcydzieła. W sali gimnastycznej natomiast gościliśmy szkołę pływania Tytani. Pan Adrian Konopko i Marcin Dziura zadbali o takie atrakcje jak zamek dmuchany, strzelanie z łuków, z pistoletu NERF oraz wyśmienitą zabawę w kulach bumber ball.

Oczywiście jak zawsze mogliśmy zjeść kiełbasę z grilla, grochówkę czy chleb ze smalcem. A pragnienie gasiliśmy dzięki lemoniadzie samodzielnie robionej przez dziewczyny z 7a. Rada Rodziców zapewniła nam słodkie wypieki.

W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować Radzie Rodziców i pani Magdalenie Przysiężnej - Pizarskiej, Panu Tomaszowi Kubiakowi, Wojsku - 1 Pułkowi Saperów im. T. Kościuszki, Straży Pożarnej, Policji, Wodnemu Ratownictwu oraz  Ratownikom Medycznym z Oławy, dyrekcji szkoły, a także nauczycielom, którzy tego dnia byli zaangażowani w przebieg imprezy. Mamy nadzieję, że na trwałe wpisze się ona w tradycję naszej szkoły.