Udział uczniów klasy 5 b w inscenizacji z okazji Pasowania na Czytelnika

6 maja odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Nauczyciel bibliotekarz pani Joanna Żołyńska - Janczyk oraz opiekun szkolnego koła teatralnego pan Łukasz Milewski, przygotowali przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”. Kilkoro uczniów naszej klasy wzięło w nim aktywny udział. Główne role grali: Miłosz Gardas, Mateusz Malinowski, Zuzia Oleksiak, Iryna Orlenko, Julia Szumlakowska, Natalia Chrzanowska, Milena Bogdańska i Antoni Bucyk. Wśród aktorów można było odnaleźć uczniów innych klas: Julia Milewska z klasy 5 c i Mateusz Skibiński z klasy 7 d. Zaprezentowali się fantastycznie. Kto wie, może kiedyś zobaczymy ich na deskach profesjonalnego teatru.

Samo przedstawienie ukazywało pewne królestwo, w którym rozkapryszonej królewnie doskwierała nuda. W związku z tym król wydał zarządzenie, w którym zapewniał, że kto królewnę rozbawi, otrzyma skarb niebywały z królewskiego skarbca. Przybywali liczni śmiałkowie, jednak dopiero wiedźmie udało się rozbawić córkę władcy. Plan Jagi polegał bowiem na tym, że królewna odnajdzie zapomnianą bibliotekę, odkryje tam tysiące książek, które okażą się atrakcyjniejsze niż lale, misie czy gry komputerowe. Od tej pory królewna się nie nudziła, gdyż raz po raz odkrywała kolejne fascynujące przygody ukryte w książkach.

Jeśli tylko masz ochotę sam się o tym przekonać obejrzyj przedstawienie "Królewna się nudzi"