Pomagamy Uczniom z Ukrainy

Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele nasza szkoła kontynuuje pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu wojny i przybyły do naszego kraju z Ukrainy.

Za nami kolejny tydzień zbiórki pod hasłem „Pomagamy Ukrainie”.

Bardzo dziękujemy wszystkim  osobom za okazane serce, za wspaniałe zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Dziękujemy uczniom kl. 7d („Gospodarz szkoły”),uczniom ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz członkom Szkolnego Koła PCK za odbiór przyniesionych artykułów z klas.

Do naszej szkoły dołączyły dzieci z Ukrainy, które nie posiadają żadnych przyborów. Prosimy o pomoc w przygotowaniu dla nich wyprawki szkolnej.

Potrzebne są:

- zeszyty w wąską i szeroką linię

- zeszyty w kratkę różnej grubości

- bloki rysunkowe – białe i kolorowe

- bloki techniczne – białe i kolorowe

- przybory do pisania – długopis, pióro, ołówek

- przybory do malowania – kredki, pisaki, farby, pędzelki

- cyrkiel, linijka, ekierka, kątomierz itp.

- piórniki, plecaki

Nadal również zbieramy artykuły żywnościowe z długim terminem ważności, środki higieny osobistej, chemię gospodarczą i środki opatrunkowe.

Zebrane artykuły zostaną przekazane do Brzeskiego Centrum Kultury w Brzegu, gdzie na naszym terenie mieści się punkt zbiórki darów dla Ukrainy. Artykuły szkolne przekażemy nowym uczniom, którzy wciąż do nas dołączają.

ŻYWNOŚĆ o długim terminie przydatności:

- sól

- cukier

- mąka

- kasza gryczana

- dżemy, konfitury

- przekąski, słodycze

- przetwory z warzyw, sosy

- przyprawy

- soki owocowe i warzywne, syropy, napoje

- olej

- gorące kubki

- nutella

- pasztety

- majonez

- kasza manna

- konserwy mięsne, konserwy rybne

- płatki śniadaniowe

- ryż

- miód

Wszystkie artykuły będą odbierane z klas przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz członków Szkolnego Koła PCK.