„Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jest mały”.

19 listopada nasza szkoła  brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

Z tej okazji uczniowie i nauczyciele  byli  ubrani na niebiesko ( symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane).  W klasie odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Wiemy już , że wszystkie dzieci mają takie same prawa, bez względu na to, jaką mają płeć, narodowość, kolor skóry, jakim językiem mówią, jaką religię wyznają lub gdy nie wyznają żadnej, czy są pełnosprawne, czy niepełnosprawne. Zapoznaliśmy się  z  wierszem M. Brykczyńskiego – ,, O prawach dziecka"-  oraz ideą J. Korczaka. Oglądaliśmy projekcję multimedialną oraz film związany z prawami i obowiązkami dzieci. Podsumowaniem zajęć było wspólne śpiewanie piosenki pt. ,, Dziećmi jesteśmy tylko raz".