11 Listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Gdy zobaczysz płowe wrzosy

Rozbłyskane w kroplach rosy

To jest Polska.

Jak co roku 11 listopada z mroków przeszłości, z kart historii zapisanych najbardziej szlachetnymi, złotymi zgłoskami, przywołujemy polskich bohaterów, tych, którzy swoje życie poświęcili walce o wolność naszej ojczyzny.

Dzień 11 listopada 1918 roku to szczególna data w polskiej historii. W tym dniu naród polski, który przez 123 lata był pozbawiony wolności i własnego państwa, odzyskał niepodległość. Wreszcie, po raz pierwszy od 1795 roku, na mapach Europy pojawiła się Polska jako samodzielne państwo z własnymi granicami

10 listopada 2021 r. uczestniczyliśmy w  uroczystej akademii przygotowanej dla uczczenia polskich bohaterów , którzy od czasów powstania kościuszkowskiego w 1794 roku, przez powstanie listopadowe w 1830 i powstanie styczniowe w 1863 roku, aż do I wojny światowej i jej zakończenia w 1918 roku walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

Akademia była również zwieńczeniem projektu „Nasza historia – brzeski mural patriotyczny”. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosząca imię jednego z największych Polaków – Tadeusza Kościuszki – została wyróżniona imponującym muralem poświęconym naszemu patronowi. Mural jest autorstwa pana Przemysława Wójciaka i pana Sebastiana Skarżyńskiego.

Wielu przedstawicieli naszej klasy to członkowie szkolnego chóru, który uświetnił uroczystość pięknymi pieśniami patriotycznymi.