#SzkołaPamięta

Wychowawcy klas 1-4 zaplanowali i przeprowadzili działania , które upamiętniają ważne rocznice, wydarzenia i postacie historyczne. W ramach akcji niektóre klasy odwiedziły miejsce pamięci narodowej – POMNIK UPAMIĘTNIAJACY OBROŃCÓW WESTERPLATTE - i poznały historię z nim związaną. Uczniowie zapoznali się z ważną postacią historyczną jaką był major Sucharski i obejrzały film o żołnierzach Westerplatte. Dodatkowo wykonały tematyczne prace plastyczne, które można było podziwiać w klasach oraz na korytarzach szkolnych. Część klas zdecydowało się zapalić światełko pamięci na pobliskim cmentarzu oraz uporządkować groby jeńców czeskich. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną o tytule „ Pamiętamy o tych, którzy odeszli ”. Klasy 4 dodatkowo wzięły udział w lekcji muzealnej oraz zwiedziły brzeski ratusz. Uczniowie utrwalili wiadomości na temat patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki jako polskiego bohatera narodowego. Na koniec został odśpiewany hymn szkoły i powstała wystawa klasowa o bohaterze narodowym Polski i USA.