Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

Zaproszenie do skorzystania z interaktywnej audycji ,,Legowisko".

Szanowni Rodzice

Proponujemy Państwa dzieciom doskonałą bezpłatną formę rozwoju  przy pomocy  interaktywnej audycji ,,Legowisko". Audycja polega na tym, że dzieci budują historię na zadany temat dzwoniąc do studia, pisząc na czacie i przysyłając zdjęcia prac z klocków LEGO na stronę na Facebooku.
Audycja rozwija u dziecka kreatywność, umiejętność pracy w grupie, umiejętność uważnego słuchania, logicznego myślenia, pięknego wysławiania się i opowiadania wymyślonych przez siebie historii.  Rozwija również zdolności manualne, dziecko konstruuje budowle, o której opowiada.


Audycja jest autorskim projektem Tomasza Koncy, dziennikarza, muzyka i animatora licznych imprez dziecięcych organizowanych na terenie całej Polski. Przez 7 lat prowadził największe imprezy LEGO w Polsce. Prowadził cykliczny Turniej Gier Video Cenega, eventy wydawnictwa Egmont, min. Urodziny Kaczora Donalda czy Międzynarodowe Targi Książki, Został wybrany do prowadzenia animacji z dziećmi podczas spotkania z Księżna Danii  Małgorzatą. Współtworzy Nieformalną Grupę Animatorów I Twórców skupiającej się na pracy z dziećmi w obszarach wiejskich. 

Jest twórcą i wykładowcą w dziecięcej szkółce dj'skiej.

Prowadził niezliczoną ilość warsztatów i spotkań. Nawiązuje doskonały kontakt z dziećmi dostrzegając potencjał w każdym. Jest założycielem internetowego Radia Koncao, gdzie prowadzi audycje dla dzieci i dorosłych.

Link do kanału na You Tube: https://www.youtube.com/c/RadioKoncao/featured
Link do przykładowego odcinka "Legowiska":  https://www.youtube.com/watch?v=8pXfLtWdR7A&list=PL0DMrE1FpWIGWiJNEiBVm-21w8RW1gvDZ&index=9

Facebook: https://www.facebook.com/Radio-Koncao-960750667298435

 Większość dzieci dysponuje w domu klockami, które często leżą bezużytecznie. W każdej audycji dodatkowo jest konkurs z nagrodami, który zachęca do udziału.

Taka audycja jest bezcenna w dobie kwarantanny i izolacji domowej, która prowadzi do apatii i stanów depresyjnych u dzieci i młodzieży. 

Program nadawany jest w niedzielę o 17:00, jest to idealna pora na tego typu rozrywkę i zabawę dla najmłodszych.

 Polecamy serdecznie 

Magda, Ola i Asia