Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu

9 LUTY DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin ludzkiego życia.
Jako narzędzie pracy i rozrywki stał się niezbędny w większości firm, instytucji i w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Umożliwia wszechstronną komunikację i ułatwia kontakty niwelując ograniczenia przestrzenne i zapewniając porozumiewanie się w czasie rzeczywistym. Ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań.

Jednak z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom.

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W naszej szkole od dnia 9 lutego do końca marca 2021r.  nauczyciele uczący  informatyki we współpracy z wychowawcami klas przeprowadzą zajęcia z profilaktyki i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Przedstawiam linki do strony:

DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu
https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Materiały edukacyjne (multimedia, kursy e-learningowe, scenariusze zajęć, poradniki, broszury itp.) dla uczniów, rodziców, nauczycieli pod linkiem
https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html

pedagożki Magda i Ola i psycholożka Asia