Nasze wspomnienie o Janie Pawle II

Dziś setna rocznica urodzin Jana Pawła II, czyli Karola Wojtyły, dla przyjaciół Lolka.

Z tej okazji publikujemy część prac, które nadesłaliście na "konkurs" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, jego opiekunów i katechetów.
Dziękujemy za zaangażowanie, czas i wysiłek, który włożyliście w wykonanie prac.
KU PAMIĘCI!
Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa.
Zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37, w wigilię święta Miłosierdzia Bożego. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie. Po sześciu latach został błogosławionym – 1 maja 2011 r. w Święto Miłosierdzia Bożego, beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI. W trzy lata później kanonizowany przez papieża Franciszka – 27 kwietnia 2014 r.
Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży.