Uczennice PSP 6 Wicemistrzyniami województwa opolskiego

Uczennice PSP nr 6 WICEMISTRZYNIAMI

województwa opolskiego

W środę 4 grudnia w hali sportowej przy ulicy Powstańców Śląskich w Brzegu rozegrany został wojewódzki finał w halową piłkę nożną dziewcząt Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu. Młode piłkarki z ,,Szóstki” awansowały do finału po rozegraniu zawodów na etapie miejskim, powiatowym oraz wygrywając półfinał wojewódzki.
Na finałowe spotkania do Brzegu przyjechały zespoły z SP nr 4 w Namysłowie, PSP nr 1
w  Prudniku oraz SP nr 3 w Praszce. Łącznie rozegranych zostało 6 meczów. Podopieczne pana Roberta Nowakowskiego po pasjonującej walce wygrały dwa spotkania,  osiągając kolejno wyniki 4:1, 6:3, a w spotkaniu finałowym po zaciętej walce musiały tym razem uznać wyższość zespołu z SP nr 4 z Namysłowa. Z wynikiem 5 : 3 zdobyły tytuł wicemistrza Województwa opolskiego na rok 2019. Gratulujemy wyników i życzymy udanego rewanżu  w zawodach na boiskach otwartych.

Skład drużyny: Lena Bejgier, Pola Borla, Lena Borowiec, Karolina Kuziemska, Alicja Mączka, Aleksandra Pietras, Natalia Sokołowska, Klaudia Soroczyńska, Maria Szutkowska, Klaudia Waryga, Agata Zawada.

Trener / opiekun : p. Robert Nowakowski

SZS