Debata o Prawach Dziecka

W tym roku na całym świecie świętowana jest 30. rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W naszej szkole z okazji rocznicy, a także obchodzonego 20 listopada Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, odbyła się debata o prawach dziecka.

Wzięli w niej udział uczniowie brzeskich szkół, goście i eksperci. Naszą szkołę godnie reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Zadawaliśmy pytania i z uwagą śledziliśmy przebieg dyskusji. Debata stała się okazją, aby przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z innymi dziećmi oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.

Spotkanie zostało poprzedzone serią zajęć, podczas których dzieci uświadamiały sobie jakie mają prawa i kogo mogą prosić o pomoc, gdy czują się zagrożone. W całej szkole pojawiły się gazetki tematyczne mówiące o prawach dzieci i Konwencji Praw Dziecka. Na holu umieszczono ekspozycję prac plastycznych z wypisanymi prawami dzieci.